Ieguldījumi ir stāsts par labāku dzīvi, nevis par naudu!

Kas notiktu, ja nākamā mēneša ienākumi būtu vairāk nekā uz pusi mazāki no tā, cik jūs šobrīd saņemat? Piemēram, 1000 eiro vietā jūs saņemtu tikai 400? Un šāds ienākumu līmenis saglabātos līdz dzīves beigām!

Šāds scenārijs ir pavisam reāls šodienas 30-45 gadus vecumā esošiem, kad viņi aizies pensijā – aprēķini rāda, ka pensijas apmērs būs vidēji 40 – 50 % no algas.

Kā aktīvās atpūtas piekritēji saka: “visgrūtākais uzdevums ir piecelties no dīvāna”. Tas pats attiecas uz finansiāli stabilas nākotnes radīšanu – vissarežģītākais ir sākums. Lai nodrošinātu lielākus ienākumus pensijā, nemaz nav jāpieceļas no dīvāna: pietiekami daudz informācijas ir pieejamas gan internetā, gan dažādos drukātos materiālos, lai uzsāktu, ko darīt.

Laiks ir jūsu labākais draugs – jo agrāk uzsāksiet regulārus uzkrājumus, jo lielāka summa tiks uzkrāta gadu gaitā. Vienkāršs piemērs: ja šobrīd sāksiet uzkrāt 60 eiro mēnesī un, pieņemot, ka ienesīgums gadā ir 5%, 10 gadu laikā iespējams uzkrāt līdz 10 000 eiro. Savukārt 20 gadu laikā jūsu 60 eiro ikmēneša iemaksas būs pieaugušas līdz 25 000 eiro!

Lai sāktu, nepieciešams izlemt, kādus ieguldījumu veidus izmantot. Viens no veidiem ir krājkonts bankā, tas ļauj iekrāt naudu, taču lielu peļņu nenes, tomēr ir labāk nekā naudu turēt krājkasē. Ja neesat iepriekš ieguldījuši un nesekojat līdzi aktualitātēm finanšu tirgos, aktīvu pārvaldi var uzticēt profesionāļiem. Izvērtējot jūsu investīciju riska līmeni, profesionāls fondu pārvaldītājs izvēlies jūsu ieguldījumam atbilstošo ieguldījumu risinājumu.

Pirms izvēlaties ieguldījumu veidu, uzziniet, vai varat izmantot nodokļu atvieglojumus. Viens no veidiem, kā atgūt iedzīvotāju ienākumu nodokli, ir ieguldīt privātā brīvprātīgā pensiju sistēmā jeb 3.pensiju līmenī. Jūs varat noslēgt uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas līgumu vai veikt maksājumus brīvprātīgajam pensiju fondam. Ikmēneša maksājumam nav jābūt lielam, var sākt ar 30 eiro mēnesī. Iemaksu summām nav ierobežojumu – iespējams veikt lielāku maksājumu vai pat uz laiku apturēt iemaksas. Tā kā uzkrājumam pensijai ir ilgs ieguldījumu periods, aktīvu klases izvēle ir plašāka, piemēram, alternatīvās investīcijas. Tā ir unikāla iespēja Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas uzkrāt pensijai, jo iemaksas tiek ieguldītas, piemēram, biržās nekotēto uzņēmumu akcijās, privātajā kapitālā, tiešajos korporatīvajos aizdevumos, nekustamajā īpašumā un infrastruktūru projektos.

Uzkrājošā apdrošināšana ir ne tikai iespēja izdevīgi ieguldīt savus brīvos naudas līdzekļus, bet arī saņemt no valsts iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus. Arī no iemaksām pensiju 3.līmenī ir iespējams saņemt nodokļa atvieglojumus. Lai izmantotu nodokļu priekšrocības, vēl līdz gada beigām ir iespējams noslēgt uzkrājumu līgumu uz 5 gadiem, savukārt no nākamā gada līgums būs slēdzams tikai ilgtermiņa mērķiem – uz 10 gadiem. Par šogad veiktajām iemaksām ir iespējams atgūt 23%, par iemaksām, kas tiks veiktas 2018.gadā – 20%. Piemēram, ja uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā vai pensiju fondā iemaksāsiet 1000 eiro, nākamajā gadā saņemsiet 200 eiro.


Similar articles