Invalda INVL Grupa iegādājas Mandatum Life Baltijas biznesa operācijas

Mandatum Life ir parakstījis līgumu par savas darbības Baltijas valstīs pārdošanu Lietuvas ieguldījumu pārvaldes grupai Invalda INVL.  Pēdējo gadu laikā Mandatum Life īstenotā biznesa stratēģijas optimizācija Baltijas valstīs ir sekmējusi uzņēmuma izaugsmi un sinerģiski sniegusi papildus priekšrocības tā klientiem. 

Šodien, 2021. gada 15. jūnijā Mandatum Life ir parakstījis līgumu par savu dzīvības apdrošināšanas operāciju Baltijā pārdošanu Lietuvas Invalda INVL grupai. Saistībā ar darījumu, Invalda INVL Grupa pārņems visas Mandatum Life Baltijas dzīvības apdrošināšanas biznesa operācijas, ieskaitot darbinieku kolektīvu. Darījumu ir plānots pabeigt 2022. gada pirmajā pusē.

Mandatum Life Baltijas operācijas veido Mandatum Life Igaunija, Mandatum Life Latvija un Mandatum Life Lietuva. Baltijas filiālēs kopumā strādā 83 darbinieki. Filiāles saviem klientiem piedāvā dzīvības apdrošināšanas un uzkrājošās apdrošināšanas pakalpojumus.

“Mēs esam veiksmīgi mainījuši un attīstījuši savu darbību Baltijā. Mēs esam tiekušies pēc izaugsmes, veiksmīgi piesaistījuši pārdošanas partnerus un sasnieguši nospraustos mērķus. Lieliskie klientu un darbinieku apmierinātības rādītāji kopskatā ar labiem finanšu rezultātiem apstiprināja, ka mēs kaut ko esam izdarījuši pareizi. Pagājušajā gadā Mandatum pārskatīja savas biznesa stratēģijas un fokusa jomas, un Invalda INVL piedāvājums nāca īstajā laikā šādām stratēģiskām izmaiņām,” komentē Mandatum Life Vecākā viceprezidente Sanna Rajaniemi.

“Mēs priecājamies, ka varam apvienot Invalda INVL grupas 30 gadu ieguldījumu pieredzi ar Ziemeļvalstu dzīvības apdrošināšanas pieredzi un tradīcijām Baltijas valstīs. Tas mums palīdzēs piedāvāt  vēl atbilstošākus risinājumus katra klienta finansiālās drošības un labklājības vairošanas vajadzībām. Pieaugošie aktīvi, ko Invaldas INVL grupas pārvaldei uztic gan privātpersonas gan institucionālie investori, kā arī lielākā aktīvu pārvaldes komanda Baltijā, kas strādā ar šiem aktīviem, nozīmē, ka mēs varam arī palielināt investīcijas biznesa paplašināšanā, ieguldot jaunās biznesa līnijās. Tas pozitīvi ietekmē Baltijas reģiona izaugsmi un attīstību kopumā,” teic Invalda INVL prezidents Darius Šulnis.

“Šis darījums ir lieliska izaugsmes iespēja esošajiem Invaldas INVL grupas un Mandatum Life Baltijas darbiniekiem, kā arī iespēja pievienoties jauniem darbiniekiem – cilvēkiem, kuri vēlas un zina, kā veidot finansiālu labklājību un strādāt komandā, kas izlēmīgi un mērķtiecīgi panāk pozitīvas pārmaiņas,” piebilda Šulnis.

Visi produkti un visi klientu apdrošināšanas līgumi, kas noslēgti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas filiālēs, un kuri tiek pārņemti no Mandatum Life, paliek spēkā, saglabājot nemainīgus esošos līgumu noteikumus, un no klientiem tas neprasa nekādas darbības.

Pārdošanas darījuma realizēšana ir jāapstiprina finanšu uzraudzības iestādēm.

Par uzņēmumiem:

Invalda INVL Grupa

Invalda INVL ir vadoša ieguldījumu pārvaldes grupa, kas ir atvērta un augoša, investē kopā ar saviem klientiem un ar aktīvu darbu vairo cilvēku labklājību. Grupas uzņēmumi, kas darbojas Lietuvā un Latvijā, apkalpo vairāk kā 240 000 individuālo un institucionālo klientu – gan reģionālā, gan starptautiskā līmenī, kuri Invaldas INVL grupai ir uzticējuši aktīvus 1,3 miljardu eiro apmērā dažādu aktīvu kategoriju pārvaldīšanai, ieskaitot pensiju un kopieguldījumu fondus, individuālos portfeļus, privātā kapitāla pārvaldi un citus alternatīvos ieguldījumus.

Invalda INVL akcijas Nasdaq Viļņas biržā tiek tirgotas kopš 1995. gada. Invalda INVL grupas aktīvu pārvaldes sabiedrībās strādā vairāk nekā 140 darbinieku.
https://www.invaldainvl.com/lit/en/

Mandatum Grupa

Mandatum Holding Ltd meitas uzņēmumi ir Mandatum Life Insurance Company Ltd (Mandatum Life) un Mandatum Asset Management Ltd. Mandatum ir viens no Somijas maksātspējīgākajiem un respektablākajiem finanšu uzņēmumiem un daļa no veiksmīgās Sampo grupas. Mandatum saviem privātajiem, korporatīvajiem un institucionālajiem klientiem piedāvā visaptverošus pakalpojumus uzkrājumu veidošanai un nākotnes nodrošināšanai. Mandatum Life pakalpojumi ietver tirgum piesaistīto apdrošināšanu un privātā kapitāla pārvaldi, uzkrājumu veidošanas un ieguldījumu pakalpojumus, apdrošināšanu, pensiju uzkrājumus un motivācijas programmas uzņēmumiem, kā arī saistītos konsultāciju pakalpojumus. https://www.mandatumlife.fi/en/

Mandatum Life Latvijā:

Mandatum Life (iepriekš Sampo Life) darbojas Latvijā kopš 1997. gada, koncentrējoties uz dzīvības apdrošināšanas un ieguldījumu risinājumiem gan privātajiem, gan korporatīvajiem klientiem.

Papildus informācija:

Mandatum Grupa:
Sanna Rajaniemi, Vecākā Viceprezidente, Privātpersonu klientu departaments, Klientu apkalpošanas departaments, Alianses & Baltija, sanna.rajaniemi@mandatumlife.fi, tālr. +358 50 424 6655

Hele Soomets, Komunikāciju un mārketinga vadītāja Baltijas valstīs, hele.soomets@mandatumlife.ee, tālr. +372 5020 577

Ieva Bane, Latvijas filiāles vadītāja, ieva.bane@mandatumlife.lv, tālr. +371 67 094 782

Invalda INVL Grupa:
Darius Šulnis, Invalda INVL prezidents, Darius.Sulnis@invl.com
Kristina Malevskienė, Komunikāciju nodaļas vadītāja, media@invl.com, tālr. +37068635626


Similar articles