Mandatum Life Allocation ieguldījumu portfeļu pārskats – decembris

Mandatum Life Allocation portfeļu peļņa decembrī bija robežās no +0,83% līdz +2,94%.

Koronavīrusa epidēmijas saasināšanās palielina īstermiņa riskus. Ilgtermiņā – iedzīvotāju vakcinēšana visticamāk sniegs iespēju pakāpeniski atvieglot ierobežojumus un atvērt ekonomikas, kas stiprinās ekonomiskās izaugsmes perspektīvas. Šobrīd šķiet, ka investīciju tirgi raugās pāri negatīvajām ziņām, koncentrējoties uz vakcīnas radīto izaugsmes perspektīvu uzlabošanos. Inflācijas prognožu palielināšanās ir radījusi spekulācijas, ka centrālajām bankām stimulējošie pasākumi ir jāsamazina agrāk, nekā paredzēts, lai inflāciju savaldītu. Stimulējošo pasākumu samazināšana visdrīzāk izraisītu mērenu procentu likmju pieaugumu, kas tāpat radītu arī netiešu spiedienu ne tikai uz fiksēta ienesīguma ieguldījumu, bet arī citām aktīvu kategoriju cenām.

Runājot par ieguldījumiem akcijās, mūsu skatījumā sadalījums pa sektoriem šobrīd ir galvenā aktualitāte. Tā kā ekonomiskās izaugsmes perspektīvas turpina uzlaboties, cikliskie sektori piedāvā labāku peļņas potenciālu. Tomēr pāreja starp sektoriem ir jāveic pakāpeniski. Novembrī mēs sākām novirzīt ieguldījumu apjomu akcijās nedaudz cikliskākā virzienā, un esam gatavi turpināt virzīties pa šo ceļu, ja peļņas potenciāls palielinās. Pagājušajā gadā akcijās veikto ieguldījumu atdeve bija laba. Īpaši veiksmīga bija vasarā veiktā mazo un vidējo uzņēmumu akciju īpatsvara palielināšana. Fokusēšanās uz Ziemeļvalstīm arī pagājušajā gadā ir radījusi papildu peļņu.

Esam ļāvuši mēreni palielināties skaidras naudas īpatsvaram un ieguldījumiem ekvivalentu naudas tirgu instrumentos, jo iespējas veikt pievilcīgus fiksēta ienesīguma ieguldījumus ir limitētas. Fiksēta ienesīguma ieguldījumos galvenā uzmanība tiek pievērsta mūsu iekšzemes tirgum – mums labi zināmajiem Ziemeļvalstu uzņēmumiem, kuros mēs saskatām relatīvi labu atdeves potenciālu. Mēs neveicam ieguldījumus eirozonas valstu obligācijās to zemā ienesīguma līmeņa dēļ, un valstu obligācijas kopumā veido pavisam nelielu mūsu fiksētā ienesīguma ieguldījumu daļu. Mēs esam saglabājuši procentu likmju risku mērenā līmenī, jo, mūsuprāt, kompensācija par papildu procentu likmju riska uzņemšanos šobrīd ir niecīga. Pēdējo mēnešu laikā fokusēšanās uz korporatīvajām obligācijām ir bijusi veiksmīga pieeja, kas pozitīvi ietekmēja sniegumu.

Alternatīvajās investīcijās mēs koncentrējamies uz ieguldījumiem privātā sektora parādā, nekustamā īpašuma attīstības projektiem un lielas naudas plūsmas aktīviem. Nekustamā īpašuma ieguldījumos mēs investējam kopā ar portfeļa pārvaldniekiem, kas specializējas nekustamo īpašumu attīstīšanā, kas ir labi pircēji un kam piemīt spēja uzlabot īpašumus ar aktīvu darbību palīdzību. Dažādu veidu nekustamo īpašumu diversifikācija aktuālajā vidē ir īpaši svarīga. Privātajos kapitālieguldījumos mēs esam selektīvi aktīvi un uzmeklējam tos individuālos projektus, kuru pamatā nav parādsaistību.

Apskatīt mēneša pārskatus:
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis Obligācijas
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 25
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 50
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 80
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis Akcijas+


Similar articles