Mandatum Life Allocation ieguldījumu portfeļu pārskats – jūlijs

Mandatum Life Allocation ieguldījumu groza peļņa jūlijā bija starp +0,3% un +0,5%.

Uzņēmumu pārliecība ir atjaunojusies un sasniegusi pirmskrīzes līmeni, taču daudzi uzņēmumi joprojām atliek lielu ieguldījumu veikšanu. Pirmā vīrusa viļņa ierobežošanai ieviestie pasākumi vasaras laikā tika pakāpeniski atcelti, kas ir ļāvis ekonomikai atveseļoties. Tomēr, līdz ar ierobežojumu atcelšanu, vīruss sāka atkal izplatīties. Šobrīd investīciju tirgos tiek uzskatīts, ka no krasajiem ierobežojošajiem pasākumiem ir iespējams izvairīties. Vasarā centrālās bankas ir informējušas, ka tās pieturēsies pie savām atvieglotajām monetārajām politikām tik ilgi, cik vien tas būs nepieciešams. Tajā pašā laikā centrālās bankas no valdībām ir pieprasījušas aktīvāku fiskālo stimulu. ASV un Ķīnas attiecības turpina būt saspringtas, un puses ir savstarpēji ierobežojušas tehnoloģisko uzņēmumu darbību savā teritorijā. Tuvojoties rudenim, ASV prezidenta vēlēšanu kampaņu aktivitātes pieaugums var izraisīt situācijas turpmāku saasināšanos.

Akcijās ieņemam piesardzīgu pozīciju un koncentrējamies uz tiem sektoriem un uzņēmumiem, kas ir stabilāki par vidējo rādītāju.

Korporatīvo obligāciju kredītriska prēmijas samazinājās un to cenas pieauga sakarā ar centrālo banku veiktajiem monetārās politikas stimulēšanas pasākumiem un vērtspapīru iegādes programmu paplašināšanu. Mūsuprāt, salīdzinājumā ar situāciju pirms koronavīrusa radītās krīzes, korporatīvo obligāciju peļņas prognozes ilgākā termiņā ir uzlabojušās, kaut arī kopš martā īslaicīgi sasniegtajām virsotnēm šīs prognozes ir manāmi pasliktinājušās.

Dažos alternatīvajos ieguldījumos kapitāls vēl nav pilnībā ieguldīts, un izmaiņas tirgus situācijā sniedz iespēju veikt jaunus ieguldījumus vēl pievilcīgākos līmeņos. Mēs koncentrējamies uz ieguldījumiem privātajos aizdevumos, nekustamā īpašuma attīstības projektiem un lielas naudas plūsmas aktīviem.

Apskatīt mēneša pārskatus:
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis Obligācijas
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 25
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 50
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 80
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis Akcijas


Similar articles