Mandatum Life Allocation ieguldījumu portfeļu pārskats – jūlijs

Mandatum Life Allocation portfeļu peļņa jūlijā bija diapazonā no +0,23% līdz +0,57%.

Koronavīrusa Delta varianta izplatīšanās ir kļuvusi par galvenajām raizēm tirgos, bažas par inflāciju atstājot otrajā vietā. Pastāv bažas, ka jaunais vīrusa vilnis kavēs ekonomiku atvēršanu un to atlabšanu.

Raizes par inflāciju, kas bija galvenais bažu avots investīciju tirgos laikā no aprīļa līdz jūnijam, šķietami ir aizvietojis uztraukums par Delta variantu. Atskaišu dati liecina, ka inflācija ir turpinājusi pieaugt, taču ir mazinājušās tās apmēra prognozes, un šķiet, ka tirgus dalībnieki tic centrālo banku retorikai par to, ka inflācijas pieaugums būs īslaicīgs. Rezultātā procentu likmju līmenis pēc šī gada sākumā sasniegtā pīķa atkal ir krities. Tajā pašā laikā ASV centrālā banka norāda uz savu plānu ieviest stingrāku monetāro politiku. Saskaņā ar jaunākajiem paziņojumiem, lēmumi varētu tikt pieņemti jau šogad un attiecīgie pasākumi varētu būt ieviesti nākamā gada sākumā. Tiek uzskatīts, ka Eiropā centrālā banka nesteidzas pastiprināt savu monetāro nostādni.

Spēcīgā ekonomiskā izaugsme ir turpinājusies par spīti bažām par vīrusu, un atlabstošajai ekonomikai ir rezervēti papildu atbalsta resursi. Tuvākajā nākotnē sagaidāms, ka ASV Kongress apstiprinās Baidena 1000 miljardu dolāru infrastruktūras paku. Ja tā tiks apstiprināta, tā atbalstīs ASV ekonomisko izaugsmi tuvākajos gados. Taču šī paka cita starpā tiek kritizēta par izejmateriālu pieprasījuma palielināšanu situācijā, kad to cena jau tāpat acīmredzami palielinās.

Akciju tirgus šobrīd balsta ievērojamais uzņēmumu peļņas līmeņa pieaugums. Otrajā ceturksnī uzņēmumu vidējais rādītājs skaidri pārsniedza tirgus prognozes. Papildus peļņas pieaugumam, fiksēta ienesīguma ieguldījumu zemās peļņas prognozes ir iemesls, kāpēc daudzi investori turpina izvēlēties akcijas par spīti relatīvi augstajam novērtējuma līmenim. Taču pēc straujā akciju cenu kāpuma peļņas prognozes tika pazeminātas, kas liecina, ka akciju tirgi jau šobrīd izcenojumos paredz samērā izdevīgas prognozes dažiem nākamajiem gadiem – tas pamudina izvairīties no risku uzņemšanās. Vasaras laikā tirgi bija sagatavojušies lēzenākai ekonomikas izaugsmei, un tā rezultātā akciju cenu pieauguma līmenis cikliskākos sektoros – tādos kā rūpniecība, izejmateriāli un finanses – ir bijis mērenāks. Līdz ar to ekonomisko ciklu kontekstā stabilākie un pret procentu likmēm jutīgie sektori – tādi kā tehnoloģiju nozare, veselības aprūpe un patērētāju preces – ir snieguši labākus rezultātus.

Korporatīvo obligāciju kredītriska prēmiju līmenis joprojām ir zems, līdz ar to peļņas prognozes ir zemas un pievilcīgu iespēju daudzums ir ierobežots. Tā rezultātā mēs esam mēreni palielinājuši īpatsvaru naudas pozīcijās un ekvivalentos naudas tirgus ieguldījumos. Fiksēta ienesīguma ieguldījumos galvenā uzmanība tiek pievērsta mūsu iekšzemes tirgum – mums labi zināmajiem Ziemeļvalstu uzņēmumiem, kuros mēs saskatām relatīvi labu atdeves potenciālu. Mēs neveicam ieguldījumus eirozonas valstu obligācijās to zemā ienesīguma līmeņa dēļ, un valstu obligācijas kopumā veido pavisam nelielu mūsu fiksētā ienesīguma ieguldījumu daļu. Jūlijā mēs samazinājām procentu likmju risku savos ieguldījumos, atpērkot atlikušo daļu fonda, kas veic ieguldījumus Eiropas korporatīvajās obligācijās ar ilgtermiņa procentu likmju risku un augstu kredītreitingu. Attiecīgi esam mēreni palielinājuši Ziemeļvalstu korporatīvo obligāciju daļu ar īstermiņa procentu likmju risku. Zema procentu likme tāpat nozīmē mazākas negatīvās sekas gadījumā, ja inflācija augtu straujāk par prognozētajiem rādītājiem, izraisot procentu likmju pieaugumu.

Mūsuprāt, alternatīvie ieguldījumi arī pēc koronavīrusa krīzes būs paši nozīmīgākie labi diversificētu ilgtermiņa investīciju portfeļu veidošanā, jo procentu likmju līmenis, visticamāk, kādu laiku vēl turpinās būt zems. Šī brīža procentu likmju vidē ilgtermiņa investoriem ir ieteicams kapitalizēt ierobežotās likviditātes sniegto papildu peļņu – likviditātes prēmijas. Ilgtermiņa investoriem mēs turpinām saskatīt iespējas alternatīvajos fiksēta ienesīguma ieguldījumos, visu uzmanību pievēršot privātajiem darījumiem. Nekustamā īpašuma ieguldījumos mēs investējam kopā ar portfeļa pārvaldniekiem, kas specializējas nekustamo īpašumu attīstīšanā, kas ir labi pircēji un kam piemīt spēja uzlabot īpašumus ar aktīvu darbību palīdzību. Aktuālajā vidē īpaši svarīga ir dažādu veidu nekustamo īpašumu un ģeogrāfisko lokāciju diversifikācija. Šī gada laikā uzlabotā ieguldījumu vide ir pozitīvi ietekmējusi arī alternatīvo ieguldījumu novērtējumus.

Apskatīt mēneša pārskatus:
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis Obligācijas
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 25
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 50
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 80
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis Akcijas+


Similar articles