Mandatum Life Allocation ieguldījumu portfeļu pārskats – oktobris

Mandatum Life Allocation ieguldījumu groza peļņa oktobrī bija robežās no -2,02% līdz +0,26%.

Runājot par ekonomikas atlabšanu, ekonomiskie rādītāji ir iepriecinoši. Uzņēmumu pārliecība ir uzlabojusies un bezdarba līmenis samazinās, lai gan vēsturiskā mērogā bezdarba līmenis ASV, piemēram, joprojām ir augsts. Arī centrālo banku monetārā politika ir pavērsta ekspansīvākā virzienā. Otrā Covid-19 viļņa paātrināšanās ir piespiedusi vairākās Eiropas valstīs ieviest dažādus mobilitātes un uzņēmējdarbības ierobežojumus ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Šoreiz gan ierobežojumu ietekme uz ekonomiku ir zināma labāk. Tādējādi otrā viļņa kopējā ietekme uz ekonomiku tiek prognozēta mērenāka salīdzinājumā ar pavasarī novēroto. Tikmēr pozitīvās ziņas par Pfizer un BioNTech izstrādātās koronavīrusa vakcīnas efektivitāti pastiprina ekonomikas atjaunošanās prognozes un attiecīgi arī ekonomikas atveseļošanās procesu.

Uzņēmumu 3. ceturkšņa peļņa saruka ievērojami mazāk, nekā tika gaidīts. Peļņas sezona ir mudinājusi uzņēmumus uzlabot savas peļņas prognozes – pagātnē tā vienmēr ir bijusi pozitīva akciju tirgus stāvokļa pazīme. Oktobrī mēs neieviesām nekādas būtiskas izmaiņas ieguldījumos akcijās. Mēs samazinājām ieguldījumu daļu ASV tehnoloģisko uzņēmumu sektorā jau septembrī, kas pozitīvo vakcīnas ziņu apstākļos ir nostrādājis sekmīgi.

Oktobra beigās, vīrusa otrajam vilnim uzņemot apgriezienus, ieņēmumu līmenis nedaudz īslaicīgi pieauga. Tajā brīdī mēs mazliet palielinājām ieguldījumu apjomu jaunattīstības tirgu obligācijās. Tajā pašā laikā mēs diversificējām jaunattīstības tirgu obligāciju pozīcijas arī dolāros denominētajās obligācijās. Šīs izmaiņas samazina ar vietējām valūtām saistīto valūtas risku. Papildus mēs veicām nelielas papildinvestīcijas ML Opportunistic Loan Strategy ieguldījumu grozā.

Mūsuprāt, alternatīvie ieguldījumi arī pēc koronavīrusa krīzes būs paši nozīmīgākie labi diversificētu ilgtermiņa investīciju portfeļu veidošanā, jo procentu likmju līmenis, visticamāk, kādu laiku vēl turpinās būt zems. Šī brīža procentu likmju vidē ilgtermiņa ieguldītājiem ir ieteicams kapitalizēt ierobežotās likviditātes sniegto papildpeļņu – likviditātes prēmijas. Mēs koncentrējamies uz ieguldījumiem privātajos aizdevumos, nekustamā īpašuma attīstības projektiem un lielas naudas plūsmas aktīviem.

Apskatīt mēneša pārskatus:
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis Obligācijas
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 25
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 50
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis 80
» Mandatum Life Alokācijas ieguldījumu portfelis Akcijas+


Similar articles