Tirgus apskats: Spēcīgi peļņas sezonas rezultāti ASV atbalsta akciju tirgus

Vasara ir bijusi salīdzinoši laba riskantām aktīvu klasēm, augot akciju tirgiem un samazinoties korporatīvo obligāciju riska prēmijām. Pašreiz tirgu atbalsta ASV spēcīgie peļņas sezonas dati, bet arī Eiropas peļņas rādītāju izaugsmes tendence ir pozitīva.  Tajā pašā laikā pieaug tirdzniecības kara draudi, turpinoties ASV un Ķīnas centieniem vienai otru ietekmēt ar importa tarifu nosacījumiem. Lai gan nesenā Ķīnas valūtas (juaņas) vājināšanās par 10% mazina importa tarifu ietekmi, ilgtermiņā raugoties, smagnēji tarifi Ķīnas eksporta sektoru tomēr vājinātu. Par mūsu produktu izvietojumu pašreizējā situācijā lasiet mūsu Produktu izvietojuma ieskatā.

Vasarā zema riska valsts obligāciju procentu likmes svārstījās visai šaurā diapazonā, bet augustā situācijas eskalācija Turcijā atjaunināja pieprasījumu pēc drošas miera ostas. Jaunattīstības reģionu aizdevumu tirgos cenas dramatiski kritās, paātrinoties turku liras lejupslīdei, kā rezultātā nauda aizplūda no jaunattīstības reģionu aizdevumu tirgiem. Turcijas aptuveni 6% tekošā  konta deficīts un akūtā nepieciešamība pēc finansējuma dolāros ir sen zināms fakts, un tagad jaunā politiskā un tirdzniecības politikas spriedze ir pēdējais piliens jau tā pārpildītajā ūdens glāzē.  Banku krīze Turcijā ir visnotaļ iespējama, bet visticamāk ar Turciju vien nepietiks, lai destabilizētu kopējo situāciju jaunattīstības tirgos.

Mūsuprāt, nav jāsteidzas ienākt jaunattīstības reģionu aizdevumu tirgū, kamēr dolāra likviditāte samazinās un vietējās valūtas joprojām cīnās ar devalvācijas spiedienu. Tas ir tādēļ, ka Savienotajās Valstīs Federālās rezervju sistēmas noteiktās procentu likmes kāpums turpināsies septembrī, un visticamākais arī šī gada decembrī. Kopumā mēs sagaidām, ka Federālā rezervju sistēma noteiks aptuveni 3% bāzes likmi šī procentu likmju kāpuma cikla periodā.

Korporatīvajā pasaulē 2. ceturkšņa peļņas rādītāji ASV bija pārsteidzošs panākums.  Pēc neticami labā 1. ceturkšņa (+25% peļņas pieaugums) tirgus prognozes galu galā tika pārsniegtas arī 2. ceturksnī, S&P 500 indeksa peļņas pieaugumam sasniedzot turpat +26%, attiecībā pret iepriekšējo gadu. Uzņēmumu peļņas rādītājus stimulēja gan uzņēmumu nodokļa samazināšana šī gada sākumā, gan pārdošanas apjomu labvēlīgā attīstība. 2. ceturkšņa pārdošanas apjomu rādītāji S&P 500 uzņēmumiem ir pieauguši par +10%. Ekonomika darbojas ar pilnu jaudu, samazinoties bezdarba rādītājiem, bet centrālā banka  joprojām neatzīst inflāciju par problēmu.  Pateicoties labajiem peļņas rezultātiem, ASV akciju tirgi līdz šim ir snieguši labāku gada ienesīgumu kā Eiropas tirgi.

Eiropā ir tikuši paziņoti ievērojami mērenāki izaugsmes rādītāji, kas, veidojot aptuveni +5%, joprojām bija labāki par sagaidīto, ņemot vērā 1. ceturkšņa nulles līmeņa pieaugumu. Arī Eiropā situācija pamazām uzlabojas, taču izmaiņas tirdzniecības politikas situācijā, ko izraisīja importa tarifi, ir veicinājušas Vācijas peļņas prognožu samazināšanu. Tas pats attiecas uz jaunattīstības tirgus valstīm, kurās peļņas prognozes ir samazinātas, balstoties uz 2. ceturkšņa rezultātiem.

Tirgus apskata izvilkums latviešu valodā
Tigus apskats angļu valodā


Similar articles