Mandatum Life LatviaMandatum Life Latvia

Svarīga informācija par tirgus situāciju

Koronavīrusa epidēmija ir izraisījusi tirgus svārstības, un, epidēmijai kļūstot
par globālu pandēmiju, stabilitātes līmenis tirgū pēdējo nedēļu laikā ir samazinājies.

Ilgtermiņa investoriem tirgus svārstību laikā vajadzētu saglabāt mieru
un pieturēties pie sava investīciju plāna.

Lai novērstu epidēmijas izplatīšanos, aicinām mūsu klientus sazināties ar mums galvenokārt ar elektronisko kanālu starpniecību.
Šajā sadaļā mēs sniedzam atbildes uz dažiem biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Teenused

Ko investoriem tagad vajadzētu darīt?

Vēsturiski recesijas ir atšķīrušās to iemesla, ilguma un dziļuma kontekstā. Šoreiz recesijas izcelsme ir meklējama ārpus ekonomiskās sistēmas, kas esošo situāciju padara uzskatāmi atšķirīgu no, piemēram, finanšu krīzes. Laiks ir rādījis, ka tās ilgst no dažiem mēnešiem līdz diviem gadiem.

Šā brīža situācijā investori var pieļaut divu veidu kļūdas:

  1. Pārdodot visu, investori var zaudēt peļņas iespējas, ja akciju cenas sāk strauji pieaugt.
  2. Šobrīd būtiski paaugstinot savu riska līmeni, investori var pārsteigties ar saviem pirkumiem gadījumā, ja akciju cenas turpina samazināties.

Vienīgais, par ko mēs esam pilnībā pārliecināti, ir tas, ka koronavīrusa epidēmija un tās radītās negatīvās ekonomiskās sekas ir laicīgas un tām pienāks gals.

Tieši tādēļ esošajā situācijā investoriem tiek īpaši ieteikts pieturēties pie sava investīciju plāna. Pamatojoties uz īstermiņa prognozēm, investoriem nevajadzētu atteikties no saviem plāniem, ja vien nav mainījusies viņu finansiālā situācija vai investīciju mērķi.

Vai mēs sastopamies ar jaunu finanšu krīzi?

Finanšu krīze radās, sarūkot uzticēšanās līmenim finanšu sistēmā. Šā brīža destabilizētajā ekonomiskajā un tirgus situācijā, uzticēšanās finanšu sistēmai ir saglabājusi stabilākas pozīcijas, kaut arī daudzos finanšu instrumentos cenu svārstības ir bijušas ievērojamas.

Ātrums, kādā pēdējo nedēļu laikā ir reaģējušas gan centrālās bankas, gan arī valdības, parāda, ka tās ir mācījušās no finanšu krīzes laikā pieļautajām kļūdām. Tiek pieņemti būtiski mēri, lai nodrošinātu uzticēšanos finanšu sistēmai un saglabātu tās funkcionēšanu.

Kāda ir koronavīrusa epidēmijas ietekme uz ekonomiku?

Epidēmijas radītā ietekme uz ekonomiku ir atkarīga no pasākumiem, kas tiek veikti, lai novērstu vai kavētu vīrusa izplatīšanos, kā arī no to ilguma.

Situācijas tālākās attīstības izvērtēšanu sarežģī tas, ka ir grūti paredzēt gan korporatīvajā un valdības līmenī pieņemtos mērus, gan arī epidēmijas ilgumu.

Epidēmijas nelabvēlīgākā fāze Ķīnā ilga aptuveni 24 dienas, un ir sagaidāms, ka tiešās vietējās negatīvās ekonomiskās sekas ietekmēs galvenokārt gada pirmā ceturkšņa rādītājus, savukārt ekonomikas atveseļošanās ir sagaidāma gada otrajā pusē.

Ja epidēmija izplatītos līdzīgi arī Rietumu valstīs, vislielākie globālie ekonomiskie triecieni ietekmētu gada otro ceturksni, un atlabšana noritētu gada izskaņā.

Tas, kādā veidā notikumu ķēde ietekmēs investīciju tirgus, lielā mērā ir atkarīgs no tā, kā tuvāko dažu nedēļu laikā uz epidēmiju reaģēs Amerikas Savienotās Valstis.

Kā vīrusa epidēmija ietekmēs uzņēmumu darbību un rentabilitāti?

Epidēmijas ietekme uz uzņēmumu pelnītspēju noteikti būs negatīva. Papildus pieprasījuma trūkumam, uzņēmumi visvairāk uztraucas par viņu darba kapitāla adekvātumu un savām refinansēšanas iespējām, ekonomikas un tirgus destabilizācijas laikā.

Pirms Q1 (1. ceturkšņa) peļņas sezonas sākuma aprīļa pirmajās dienās, būs redzamas plaša diapazona bažas par peļņas rezultātiem.

Šī gada ASV uzņēmumu peļņas pieauguma prognozes aptuveni 8% apmērā, kas tika paredzētas pirms koronavīrusa epidēmijas izplatīšanās, tiks būtiski pazeminātas. Eiropā gada peļņas pieauguma prognoze jau tagad ir negatīva.

Tiks novērotas spēcīgas svārstības akciju tirgus cenās līdz brīdim, kad ekonomikas un peļņas prognožu precizitāte uzlabosies – kad epidēmijas attīstības gaita kļūs skaidra.

Uudised

Kā es varu monitorēt savu uzkrājumu un ieguldījumu attīstību?

Pārbaudīt savu pensijas, investīciju apdrošināšanas vai uzkrājumu līguma statusu, kā arī aplūkot uzkrāto līdzekļu apmēru un investīciju objektus jūs varat E-life klientu servisa sistēmā.

E-life klientu servisa sistēmā jūs varat aplūkot arī savu līgumu ietvaros veikto rīkojumu un darbību vēsturi, piemēram, iemaksātās prēmijas, uzkrājuma summas sadalījuma un investīciju plāna maiņas, kā arī daļējās atpirkuma summas.

Jaunākās investīciju risinājumu vērtības un pārskatus iespējams aplūkot šajā mājaslapas sadaļā: https://www.mandatumlife.lv/investing-with-mandatum-life/

Es veicu izmaiņas ieguldījumu portfelī. Kurā datumā izmaiņas stāsies spēkā?

Jebkuras izmaiņas uzkrājuma sadalē, tiklīdz klientu menedžeris tās ir apstiprinājis, mēs vienmēr realizējam nekavējoties, tiklīdz tas ir iespējams. Izmaiņas būs redzamas E-life klientu servisa sistēmā dažu dienu laikā no izpildes brīža.

Pamatnosacījums ir, ka izmaiņas tiek veiktas, cik drīz vien tas ir iespējams – parasti par tās pašas vai nākamās banku darba dienas cenām. Izņēmuma gadījumos, izmaiņu veikšana uzkrājumu sadalījumā var tikt kavēta vai atlikta – piemēram, ja tiek kavēts portfeli pārvaldošā uzņēmuma rīkojumu izpildes process, ja ir pārtraukts tirdzniecības process vai arī ir radusies sistēmas darbības kļūda.

Mājaslapas servisa cilnē “Pārskats par iemaksām un izmaksām periodā” jūs varat redzēt, ar kuru datumu ir veiktas uzkrājuma summas sadalījuma maiņas un izmaksātas daļējo atpirkumu summas.

Kopatbildības ziedojumu vākšana plašākā mērogā

Patlaban notiekošā pandēmijas izraisītā krīze ieviesīs nežēlīgas izmaiņas pasaules ekonomikās. Tik pēkšņa ekonomiku apstāšanās visā pasaulē nekad nav pieredzēta. Cilvēce ar šāda veida pandēmiju šādā mērogā cīnās pirmo reizi modernajos laikos. Rēķins par to būs pamatīgs. Par to, kur tiks vākti līdzekļi šī rēķina samaksai, spriež Mandatum Life fiksēta ienesīguma investīciju vadītājs Juhani Lehtonen

Lasīt vairāk »

Piesakies bezmaksas konsultācijai

Zvani 67 503 333 vai aizpildi pieteikuma formu šeit


Aizpildot pieteikuma formu, Jūs piekrītat, ka iesniegtos datus apstrādā Mandatum Life, lai sazinātos ar Jums un uzaicinātu uz tikšanos.

Vēlos saņemt mārketinga informāciju par Mandatum Life produktiem un pakalpojumiem

Mandatum Life informē, ka Jums ir tiesības pieprasīt labot neprecīzus un nepilnīgus personas datus, kā arī jebkurā brīdī atsaukt savas piekrišanas, nosūtot attiecīgu pieprasījumu uz e-pastu info@mandatumlife.lv.

Vairāk informācijas: Privātuma politika

Paldies! Sazināsimies ar Tevi par interesējošo jautājumu ieguldījumu vai dzīvības apdrošināšanas jomā tuvākajā laikā.
Captcha failed. Please try again.

Mandatum Life-ist